Darmowa dostawa od 250,00 PLN
2023-06-27

Jesteśmy Wicemistrzami Polski! AgroLiga 2022

Jak do tego doszło?

Zaproszono nas do wzięcia udziału w AgroLidze na szczeblu wojewódzkim i zostaliśmy mistrzem Dolnego Śląska w kategorii Firma. Dzięki temu automatycznie zakwalifikowano nas do szczebla krajowego. Czekaliśmy na to ponad pół roku i w czwartek - 22.06.2023 - odbyła się gala, na którą byliśmy zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego. Wiedzieliśmy, że nagrody będzie wręczał prezydent, także sytuacja pełna powagi.

Mama i Książe Kiszonych Specjałów

Gala AgroLigi

Dotarliśmy pod Pałac Prezydencki, do którego wpuszczano nas po 5 osób i sprawdzano skrupulatnie dowody osobiste. Najpierw była próba, żebyśmy znali kolejność odbierania nagród i wiedzieli, gdzie stać. O 12 wszedł prezydent z żoną i otworzył galę chwaląc polskich rolników i doceniając rozwój polskiej wsi. Potem rozdanie nagród. I tutaj lekko dziwna sytuacja, bo wiedzieliśmy już jadąc na galę, że coś wygraliśmy, a nie wywoływano nas. Została nagrodzona pierwsza seria rolników (było to ok. 8 gospodarstw) jako wicemistrzowie. Potem seria wicemistrzów w kategorii Firma. Potem seria mistrzów rolników oraz firm. A my stoimy i się drapiemy po głowie. Okazało się, że na koniec zostawili głównych mistrzów i wicemistrzów, który byli wywoływani już indywidualnie, a nie seriami i Kiszone Specjały dumnie zostały wicemistrzem Polski AgroLigi w kategorii firma! Wyszliśmy, przyjęliśmy wielki puchar i wyrazy uznania od Andrzeja i Agaty Dudy oraz Ministra Rolnictwa. Zapozowaliśmy do fotek i koniec gali.

Rodzina Kiszonych Specjałów

Na dziedzińcu przy ogrodach Pałacu była degustacja przy stoiskach laureatów z zeszłego roku. Grała orkiestra. Chętni mogli zrobić zdjęcie z parą prezydencką i zjeść tort. A potem udaliśmy się na drugą galę z okazji 30-lecia konkursu AgroLiga, gdzie otrzymałem odznakę „Zasłużony dla rolnictwa polskiego” od Ministra Rolnictwa. Byłem sporo poniżej średniej wieku nagrodzonych, także miło, że mimo młodego wieku mojego, jak i firmy zostaliśmy wyróżnieni pomiędzy innymi wyjadaczami i firmami z długoletnim stażem. Potem był bankiet, tańce, rozmowy. Działo się. Emocje nas trzymały jeszcze długie godziny.

Wiem, że osoba prezydenta i partii, którą reprezentuje, wzbudza różne emocje. Celowo opisuję tę sytuację neutralnie, bo nie chcę wchodzić w polityczne tematy. Nie znam się i nie lubię, a w Kiszonych Specjałach oprócz dostarczania najlepszych produktów staram się zawsze Was zarażać pozytywną energią. Polityka dzieli ludzi, kiszonki niech łączą. Nagroda została przyznana przez jury AgroLigi. Była wręczana w Pałacu Prezydenckim przez osobę Andrzeja Dudy. I tyle. Jakie zdanie mam o nim ja czy ktokolwiek nie ma znaczenia, bo ta nagroda zostanie z nami na zawsze i jest dużym wyróżnieniem. Musiałem to dopisać, bo w mediach społecznościowych były różne interpretacje. Chciałbym ich więcej uniknąć.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 4973 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-07
Kapusta pyszna jak u mamy.
2023-12-06
Polecam!
pixel