Darmowa dostawa od 250,00 PLN

Apetyt na kiszonki podczas ciąży

2022-10-17

W okresie ciąży kobiety zmieniają swój sposób odżywiania ze względu na większe zapotrzebowanie kaloryczne. Dla ich zdrowia ogromne znaczenie ma dostarczanie odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Dochodzi także do wyostrzenia się zmysłów, zwłaszcza smaku i zapachu. W efekcie dotychczasowe preferencje żywieniowe mogą ulec zmianie. Nie powinna więc dziwić chęć sięgnięcia po produkty o intensywnym aromacie czy specyficznym smaku. Pojawia się nieodparta potrzeba skosztowania czegoś słonego, słodkiego lub kwaśnego. Z pewnością jedną z najbardziej popularnych zachcianek ciążowych są kiszonki. Czy to dobry wybór dla przyszłych mam? Sprawdź!

Dlaczego warto stawiać na naturalne kiszonki w okresie ciąży?

Kobiety oczekujące przyjścia na świat swojego dziecka powinny szczególnie zadbać o florę bakteryjną jelit. Pełnowartościowa dieta, bogata w cenne składniki odżywcze, jest istotna także dla prawidłowego rozwoju płodu. Warto sięgać po naturalne probiotyki, które mają pozytywny wpływ na organizm przyszłej mamy. W wyniku wchłaniania kwasu mlekowego, czyli produktu ubocznego procesu kiszenia, dochodzi do ograniczenia namnażania się szkodliwych bakterii oraz usprawnienia pracy układu trawiennego. Tego rodzaju produkty doskonale sprawdzą się przy uciążliwych zaparciach. Kiszonki stanowią cenne źródło prozdrowotnych baterii, błonnika, witamin i minerałów. Tworzą barierę ochronną, która skutecznie chroni przed infekcjami, co ma ogromne znaczenie w okresie ciąży, kiedy naturalna odporność ulega osłabieniu.

Apetyt na kiszonki w ciąży

Organizm kobiet ciężarnych mierzy się w tym trudnym czasie z większym zapotrzebowaniem na żelazo i witaminę C, a spożywanie kiszonek jest jednym z najprostszych sposobów na zaspokojenie niedoborów. Stąd bierze się ochota na kwaśne smaki, a nawet nietypowe połączenie słodkiego ze słonym. Wzmożony apetyt na kiszoną kapustę czy ogórki pozwala dostarczyć wiele ważnych mikroelementów oraz witamin pełniących kluczowe funkcje w organizmie. Przyszłe mamy mogą więc z czystym sumieniem sięgać po naturalne kiszonki.

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 4972 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-05
Super
2023-12-05
Słów brakuje żeby opisać jakie to wszystko pyszne!!!!! Sok z buraków wymiata!!!!
pixel