Gołąbki w kapuście kiszonej z kaszą i grzybami to tradycyjna polska potrawa, która często gości na wigilijnym stole. Jest to danie wegetariańskie, które zachwyca smakiem i aromatem. Poznaj prosty przepis na gołąbki z użyciem główki kapusty kiszonej, które zasmakują każdemu.
Barszcz wigilijny na zakwasie z buraka to nie tylko pyszna i aromatyczna zupa, która rozgrzewa i orzeźwia w zimowe wieczory. To także potrawa pełna witamin, minerałów i probiotyków, wspierających nasze zdrowie i odporność. Poznaj prosty przepis na barszcz na zakwasie z buraka, który zasmakuje każdemu.
Bigos wigilijny to jedna z najbardziej charakterystycznych i smacznych potraw polskiej kuchni. Bez niego nie wyobrażamy sobie świąt Bożego Narodzenia. Ale czy wiesz, czym różni się od bigosu, który jemy na co dzień? Poznaj prosty przepis na bigos wigilijny.
Botwinka kiszona charakteryzuje się delikatnym, lekko słodkim smakiem oraz intensywnym kolorem, który dodaje atrakcyjności każdemu daniu. W Polsce botwinka jest uważana za skarb kulinarny i od lat obecna w wielu tradycyjnych recepturach. Sprawdź trzy pomysły na dania z botwinką.
Barszcz biały wielkanocny to nieodłączny element polskiej tradycji wielkanocnej. W naszym kraju każda rodzina ma swój sposób na przygotowanie tego aromatycznego dania.
U nas nie ma Wielkanocy bez dobrego żuru! To tradycyjne danie z jajkami na twardo, białą kiełbasą i chrzanem na stole króluje w czasie świąt wielkanocnych.
Kiszone warzywa i owoce mają charakterystyczny posmak, który uwielbiają smakosze: lekko słony, o chrupiącej strukturze. Prawdziwe kiszonki, które bez przerwy pracują, buzują i są trzymane w lodówce, odznaczają się jeszcze jedną cechą — wyjątkową kwaskowatością. Dzięki temu istnieje wiele sposobów na to, jak je użyć w kuchni, tworząc nietypowe, smaczne i zdrowe dania. Poznajcie nasz dzisiejszy przepis na wegański gulasz na bazie Kiszonych Brokułów!
Przepisów na dania z użyciem Kimchi jest tak wiele, że możliwe byłoby stworzenie książki kucharskiej opartej na tej potrawie. Wszystko za sprawą wyróżniającego się, kwaśnego smaku w połączeniu z charakterystyczną ostrością i umami, będącym niedawno odkrytym, piątym podstawowym smakiem. Do dzisiejszego przepisu dołączy do niego Tempeh - wyjątkowa kiszonka o lekko orzechowej nucie, świetnie współgrająca z różnymi dodatkami.
Kiszone produkty obejmują całą gamę warzyw i owoców. Wszystkie mają ze sobą coś wspólnego —
wydzielane podczas procesu kiszenia kwasy mlekowy i octowy, wraz z niewielką ilością alkoholu. To połączenie sprawia, że stają się źródłem niezliczonych wartości odżywczych, ale również nabierają swojego charakterystycznego, kwaskowatego posmaku.
wydzielane podczas procesu kiszenia kwasy mlekowy i octowy, wraz z niewielką ilością alkoholu. To połączenie sprawia, że stają się źródłem niezliczonych wartości odżywczych, ale również nabierają swojego charakterystycznego, kwaskowatego posmaku.
Kiszone produkty zawdzięczają swój charakterystyczny posmak substancjom powstałym w procesie fermentacji mlekowej, które są również nieocenioną pomocą przy zachowaniu zdrowia. Kiszonki wyróżniają się lekką kwaskowatością, słonym smakiem i chrupiącą strukturą, dzięki czemu najczęściej zajadamy się nimi prosto ze słoika. Istnieje jednak wiele sposobów na to, jak je użyć w kuchni, tworząc nietypowe, smaczne i zdrowe dania.