Darmowa dostawa od 250,00 PLN

Czosnek na zdrowie już od tysięcy lat - lecznice działanie czosnku

2021-09-15
Czosnek na zdrowie już od tysięcy lat - lecznice działanie czosnku

Czosnek na zdrowie już od tysięcy lat

Od tysięcy lat człowiek wykorzystuje uzdrawiającą siłę czosnku. Stosowano go jako środek przeciw nadciśnieniu, otyłości, doceniano jego odmładzające działanie. Ostatnie dziesięciolecia dostarczyły bezspornych, naukowych dowodów na fakt obniżania przez czosnek poziomu cholesterolu we krwi. 

Od końca lat osiemdziesiątych przeprowadzono prawie 30 badań klinicznych dotyczących skuteczności preparatów z czosnku w zapobieganiu miażdżycy tętnic. Przedmiotem badań była ocena czynników ryzyka zachorowania na choroby serca i układu krążenia, jak np. podwyższone stężenie lipidów we krwi (cholesterolu, trójglicerydów), podwyższone ciśnienie krwi, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz zmniejszony przepływ krwi. Długookresowe badanie kliniczne dowodzi: Czosnek chroni przed tworzeniem się blaszek miażdżycowych!

prof. dr med. dr inż. Holger Kiesewetter,
dyrektor Instytutu Transfuzjologii Zespołu Klinik Uniwersyteckich Charite w Berlinie

 

Czarny czosnek - przepis na długowieczność

 

Czosnek chroni przed miażdżycą

Wyniki badań wskazywały, że preparaty z czosnku cechują się wieloczynnikowym działaniem i są w stanie skutecznie zapobiegać powstawaniu schorzeń serca i układu krążenia. Nowoczesna medycyna umożliwia obecnie przeprowadzenie bezpośrednich pomiarów, które dostarczają znacznie bardziej miarodajnych wyników niż stosowana niegdyś ocena czynników ryzyka. Wykorzystując tę możliwość, we współpracy z naukowcami z placówek naukowych w Berlinie, w Akwizgranie, w Saarbrücken w Niemczech oraz Miami w USA badano przez 4 lata powstawanie blaszek miażdżycowych u 280 wybranych pacjentów z czynnikami ryzyka zachorowania na schorzenia serca i układu naczyniowego i uszkodzonymi tętnicami. W trakcie badania połowa pacjentów była leczona preparatem z czosnku (900 mg dziennie), natomiast pozostali pacjenci otrzymywali placebo wyglądające tak samo jak ten preparat.

Wielkość blaszek miażdżycowych

W celu oceny skuteczności leczenia przeprowadzono pomiary wielkości blaszek miażdżycowych w dużych tętnicach szyi i kończyn dolnych za pomocą specjalnie opracowanej wysokorozdzielczej techniki ultrasonograficznej na początku badania, jak również po 18, 36 i 48 miesiącach. 

Uzyskane wyniki były bardzo interesujące:
1. U objętych badaniem ludzi, którzy nie przyjmowali żadnego preparatu z czosnku, w ciągu 48 miesięcy objętość blaszek miażdżycowych w ocenianych okolicach ciała łącznie zwiększyła się o 15,6%.
2. U ludzi zażywających preparat z czosnku łączna objętość blaszek miażdżycowych w ocenianych okolicach ciała uległa w tym samym okresie zmniejszeniu o 2,6%.
Na podstawie porównania wyników uzyskanych w obu badanych grupach można stwierdzić, że wielkość całkowitego efektu (różnica pomiędzy grupami) wynosi 18,2%.

 

Lecznicze działanie czosnku

Preparaty z czosnku są standaryzowane co oznacza, że aktywność biologiczna jest gwarantowana i stała. Przeprowadzone badanie jednoznacznie wykazało, że zalecane wieloletnie przyjmowanie preparatów czosnku nie tylko opóźnia procesy miażdżycowe zachodzące w tętnicach, lecz może również ten proces odwrócić, a tym samym udowodniono, że preparaty z czosnku działają nie tylko profilaktycznie, lecz także mają działanie lecznicze. Rozwój blaszki miażdżycowej zostaje opóźniony o 5 -10 lat. Oznacza to, że mężczyźni już przed ukończeniem 40-tego roku życia powinni rozpocząć systematyczne stosowanie preparatów z czosnku, kobiety zaś nie później niż w okresie okołomenopauzalnym. (omc mgr Piotr Flaum).

Sprawdź też jak smakuje nasz Kiszony Czosnek oraz Kiszony Czosnek Niedźwiedzi

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.82 / 5.00 4973 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-06
Przesyłka jak zwykle bardzo dobrze zapakowana. A produkty są naprawdę wyjątkowe: moja ulubiona kombucha, kimchi i jeszcze dodatkowo wzięłam magnez w tabletkach - bardzo potrzebny o tej porze roku. Polecam!
2023-12-05
Zamówienie zrealizowane szybko,paczka bardzo dobrze zabezpieczona.
pixel